Правила поведінки на воді

Вода — це чудодійний засіб оздоровлення організму. Купання дає людині фізичне та моральне задоволення, допомагає позбутися стресів. Але, на жаль, для декого відпочинок біля води закінчується бідою.

Як уникнути трагедії на воді:

1. Не лізьте у воду в незнайомому для вас місці.

2. Уникайте води зі швидкою течією.

3. У воду треба входити поволі, обережно, шукаючи дно ногою.

4. Купатися ліпше там, де є рятувальні служби.

5. Утримуйтесь від далеких запливів: переохолодження — головна причина трагічних випадків.

Як врятувати людину, яка тоне:

1. Насамперед, витягніть потерпілого на берег, покладіть на спину, очистіть дихальні шляхи.

2. Зробіть врятованому два повільні вдихи «рот у рот».

3. Зробіть 6-10 поштовхів руками під грудиною.

4. Знову прочистіть дихальні шляхи й повторіть два вдихи.

5. Обов’язково слідкуйте за пульсом постраждалого, перевіряйте його не менше 10 секунд, якщо пульсу немає — робіть непрямий масаж серця.

6. Постраждалий отямився — не дозволяйте йому тут же підвестися, хай почне дихати як слід.

7. У будь-якому випадку, врятованому необхідна медична допомога, тому, якщо є така можливість, викличте «Швидку допомогу».

ДОРОГІ ДІТИ!

БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ, ДОТРИМУЙТЕСЯ ПРАВИЛ ПОВЕДІНКИ НА ВОДІ, БЕРЕЖІТЬ СВОЄ ЖИТТЯ!